Kiedy doradca tylko doradza, a kiedy działa już jako nadzorca?

WroclawTomasz 2026-06-28 18:15
Mam trochę zamieszania po rozmowach o możliwej restrukturyzacji spółki we Wrocławiu. Na razie była jedna konsultacja z doradcą, bez żadnych formalnych decyzji, ale w mailach zaczęły się pojawiać sformułowania o nadzorcy i postępowaniu. Chciałbym dobrze zrozumieć, gdzie kończy się zwykła porada i analiza sytuacji firmy, a zaczyna już funkcja nadzorcy z konkretną odpowiedzialnością i umocowaniem. Czy sama umowa z doradcą oznacza, że on pełni taką rolę, czy dopiero po otwarciu jakiegoś formalnego trybu, np. w PZU? Pytam, bo nie chcę potem źle komunikować tego księgowości i kontrahentom.

Dyskusja

0 komentarzy

Brak komentarzy w tym wątku.

Z tej kategorii

Najnowsze na forum

Partnerzy