Upadłość siłowni we Wrocławiu – co z rocznym karnetem i zajęciami opłaconymi z góry?

Basia_z_Karlowic 2026-06-24 19:44
Prowadzę obsługę administracyjną w małej siłowni we Wrocławiu i właściciel coraz częściej mówi, że firma może nie udźwignąć kosztów najmu oraz zaległości wobec dostawców. Część klientów ma wykupione roczne karnety, pakiety treningów personalnych i wejścia na zajęcia grupowe opłacone z góry. Pojawiają się też pytania o depozyty za szafki oraz rzeczy zostawione w klubie, bo lokal może zostać zamknięty z dnia na dzień. Jak wygląda sytuacja takich klientów, jeśli siłownia faktycznie ogłosi upadłość? Czy znaczenie ma to, czy karnet był kupiony online, czy na miejscu w recepcji? Co powinno być ustalone w pierwszej kolejności: status karnetów czy odbiór rzeczy z klubu?

Dyskusja

1 komentarzy
Magda81
2026-06-24 20:19
A macie już formalnie złożony wniosek o upadłość albo restrukturyzację, czy to na razie tylko rozmowy właściciela o możliwym zamknięciu? To dość mocno zmienia sytuację klientów z opłaconymi karnetami i depozytami.

Z tej kategorii

Najnowsze na forum

Partnerzy